Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rzeczywistość słowem przemieniona

W piątek 4 listopada zapraszamy na kreatywne warsztaty czytelnicze związane z twórczością Stefana Żeromskiego. Spotkanie ma na celu ukazać aktualność myśli wielkiego pisarza, którego dzieła mogą być interesujące dla małych i dużych czytelników.

W czasach, kiedy brakuje często optymistycznego spojrzenia na świat, a wiele debat publicznych przepełnionych jest językiem nienawiści, dawne idee mogą nabrać nowego wymiaru i stać się nośnikiem prospołecznych wartości....  

Za źródło natchnienia podczas warsztatów posłużą teksty Stefana Żeromskiego, które są nadal interesujące dla małych i dużych czytelników. Ważna będzie forma przekazu. Czytanie na głos przez mistrza opowieści Michała Malinowskiego sprawi, że publiczność będzie słuchać jak zaczarowana. W drugiej części będzie można tworzyć własne konstancińskie opowieści oraz ilustrować je przy pomocy różnych technik.

Warsztaty mają na celu pobudzić ducha kreatywności i współpracy, nauczyć myślenia podnoszącego sprawność działania indywidualnego i grupowego. Są unikalną propozycją wielopokoleniowego spędzenia czasu na wspólnym czytaniu i kreatywnej zabawie z dala od komputera i telewizora.

Całość poprowadzi Michał Malinowski – dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Rzeczywistość słowem przemieniona. Stefan Żeromski – inspiracją TU I TERAZ.
4 listopada 2016 roku, godz. 17:00 – 19:30
Filia KDK ul. Jaworskiego 18, 05-520 Konstancin-Jeziorna
Wstęp wolny. Informacje 509 454 871


Organizacja: Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego
Dofinansowano ze środków Gminy Konstancin-Jeziorna

Autor:

2016-11-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer