Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Święto Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie

W piątek 11 listopada zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie. Rocznicowe uroczystości oficjalne uzupełni tradycyjny już Bieg Niepodległości oraz piknik w Parku Zdrojowym.  Święto dopełnią dwa wyjątkowe koncerty w Hugonówce.

Jak co roku obchodzić będziemy w Konstancinie-Jeziornie Święto Niepodległości, i jak co roku będzie to wyjątkowe, uroczyste i barwne święto. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa, gdyż to dzień radości dla wszystkich z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Oficjalne obchody i uroczystości

Gminne uroczystości  rozpoczną się o godz. 10.00 mszą święta z Ojczyznę w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Piłsudskiego 54 w Konstancinie-Jeziornie. Po mszy przedstawiciele konstancińskiego samorządu, radni, zaproszeni goście i delegacje złożą kwiaty przed pomnikami: katyńskim przy ul. Sienkiewicza, poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II oraz mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej. 


Biegi i Piknik Patriotyczny

Jak co roku najwięcej uczestników zgromadzi zapewne Bieg Niepodległości, który o godz. 12.15 wyruszy z parkingu przy ul. Warszawskiej (róg ul. Polnej), zapisy w miejscu startu od godz. 10.00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami m.in.: Piłsudskiego i Sienkiewicza, do mety w Parku Zdrojowym. W Parku Zdrojowym od godz. 12.30 czekają atrakcje Patriotycznego Pikniku. Będzie pokaz kawaleryjski w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu Kawalerii 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego, historyczna gra terenowa Gotowi na Niepodległość,  koncert zespołu „Big Band Rondo Konstancin” oraz0 wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Najmłodsi będą mogli pobiec w specjalnym biegu dla dzieci. A dla każdego będzie porcja wojskowej grochówki, specjalnie przygotowanej przez cztery konstancińskie restauracje. Podczas Pikniku będą także stoiska z towarami regionalnymi, rękodziełami, pamiątkami i upominkami. 


Wyjątkowe koncerty

Wieczorem 11 listopada w Konstancińskim Domu Kultury rocznicę odzyskania niepodległości, będziemy obchodzić pod sztandarem humoru dwudziestolecia międzywojennego. Zaprezentowany będzie "Pogodny Listopad" - wyjątkowe widowisko aktora i reżysera Leszka Zdunia, przygotowane specjalnie z okazji Święta Niepodległości. 
Uzupełnieniem obchodów Święta Niepodległości będzie wyjątkowy koncert. W niedzielę 13 listopada na scenie Konstancińskiego Domu Kultury wystąpi światowej sławy japońska pianistka Yuko Kawai. Podczas recitalu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, m.in. Koncert fortepianowy e-moll op.11 (w wersji na fortepian solo).  Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK w dniach wtorek- piątek godz.12:00-18:00.


Święto Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie


10.00 Msza św. za Ojczyznę - Kościół Wniebowzięcia  NMP, ul. Józefa Piłsudskiego 54

11.15 Złożenie wieńców pod pomnikami:
        11.15 pomnik przy ul. Sienkiewicza
        11.30 pomnik przy rondzie św. Jana Pawła II
        11.45 pomnik przy ul. Warszawskiej

12.15    Bieg Niepodległości
Bieg główny – start: parking ul. Warszawska przy UMiG Konstancin-Jeziorna; zapisy od godz. 10.00, meta w Parku Zdrojowym
Biegi dla dzieci Park Zdrojowy, zapisy od godz. 10.00, start 12.45

12.30    Piknik patriotyczny - Park Zdrojowy:    
•    koncert Big Band Rondo Konstancin
•    wspólne śpiewanie
•    gra terenowa - Gotowi na Niepodległość, zapisy w punkcie przy amfiteatrze
•    degustacja grochówki wojskowej – zupy przygotowane przez CKR Konstancin, Park Cafe & rest, Gospodę Zalewajka, Catering Imperium Dobrego Smaku        

14.00    Pokaz kawaleryjski - Park Ikara vis-à-vis KDK
    
Koncerty w Konstancińskim Domu Kultury, Hugonówka ul. Mostowa 15, wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie KDK
11 listopada godz. 18.00  Pogodny listopad - program artystyczny
13 listopada godz. 18.00 Recital Chopinowski - Yuko Kawai

Autor:

2016-11-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer