Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bajkostwory zapraszają do swojej krainy

Duże i małe, kolorowe i mięciutkie, a przede wszystkim kochające zabawę z dziećmi. Takie są bajkostwory, które zamieszkały w Muzeum Bajek Baśni i Opowieści w Czarnowie. Właśnie tam powstała dla nich specjalna kraina, którą każdy może odwiedzić.

Cała dla dzieci

Takiego miejsca w gminie Konstancin-Jeziorna jeszcze nie było. W Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie z myślą o dzieciach powstała kolorowa kraina. To właśnie w niej swój dom znalazły sympatyczne bajkostwory. Każdy może je odwiedzić.

Do skakania i do przytulania

Na ponad 100 m kw. znajdziemy interaktywne pufy i poduchy, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wypełnienia. Z bajkostworami można się bawić, skakać po nich, robić fikołki lub chować się w nich. – Każdy jest inny, różnią się nie tylko kształtem, ale i rozmiarem – mówi Michał Malinowski, dyrektor muzeum. – Te najmniejsze można łatwo podrzucić, lecz na tych ponad trzymetrowych wygodniej się położyć i wtulić się w nie.

Pobudzają wyobraźnię

Dodatkowo w poduchach ukryte są sznureczki, pętelki, kieszonki i schowki pobudzające wyobraźnię dzieci. Do krainy, która została oficjalnie otwarta 14 lutego prowadzi niezwykły korytarz "światła i cienia", a jej ściany zdobią ilustracje z bajek z różnych kontynentów. – To fantastyczne i niezwykłe miejsce, które na długo pozostanie w pamięci każdego kto je odwiedzi – zapewnia Michał Malinowski. – U nas można doskonale się bawić, niezależnie od wieku.
Bajkostwory są dla wszystkich. Jednak swoją wizytę trzeba zapowiedzieć. Można to zrobić telefonicznie (509 454 871) lub mailowo (muzbajek@wp.pl, kliknięcie łącza spowoduje otwarcie strony w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer