Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Imieniny u Konstancji

Warsztaty plastyczne, taneczne, kulinarne, a nawet mydlarskie. Spotkanie autorskie i koncert muzyczny. Z okazji Imienin Konstancji zapraszamy na weekend pełen wydarzeń. W sobotę i niedzielę (20 i 21 lutego) widzimy się w Konstancińskim Domu Kultury. 

Zaczynamy w sobotę

W kalendarzu przypadały 18 lutego, ale my będziemy świętować je w ten weekend (20-21 lutego). Chodzi oczywiście o imieniny Konstancji, obchodzone na cześć Konstancji hr. Potulickiej, imienniczki Konstancina i matki jego założyciela, Witolda hr. Skórzewskiego. Z tej okazji Konstanciński Dom Kultury przygotował liczne wydarzenia. Zainteresowanych historią naszego miasta zapraszamy w sobotę (20 lutego) o godz. 17.00 do Hugonówki na wieczór poświęcony rodzinie Potulickich. Zorganizowanemu w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina wykładowi Pawła Komosy, towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć i dokumentów wydobytych z archiwów, bibliotek oraz prywatnych zbiorów. Będzie także o historii i aktualnej sytuacji pałacu w Oborach.

Niedziela pełna atrakcji

Z kolei niedziela (21 lutego) upłynie na licznych warsztatach. Czekają m.in.: plastyczne dla dzieci (godz. 11.00), taneczne dla dorosłych (godz. 11.00), kulinarne dla rodzin (godz. 12.00), fotograficzne (godz. 14.00) i mydlarskie (godz. 16.00). Nie zabraknie też spotkań autorskich - o godz. 16.30 najnowszą książkę "Artyści dawnego Konstancina" zaprezentuje Hanna Kaniasta. A na koniec koncert muzyki i tańca flamenco. Na wszystkie spotkania i warsztaty wstęp wolny. Zapraszamy!

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer