Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Komunikacja na razie bez zmian

Na razie nie będzie zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w gminie Konstancin-Jeziorna. Autobusy według nowego rozkładu jazdy i po nowych trasach pojadą dopiero od kwietnia.

Po staremu

Początkowo zmiany miały zostać wprowadzone od marca. Niestety, przedłużają się prowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie procedury wyłonienia przewoźnika. Dlatego jeszcze przez miesiąc komunikacja publiczna w naszej gminie będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach i warunkach.

Zmiany od kwietnia

 Autobusy, w szczególności linii L 14, L 15, L 16 oraz L 21, według nowego rozkładu jazdy i po nowych trasach pojadą dopiero od 1 kwietnia. Oto niektóre z zaplanowanych zmian:

  • linia L 16 zostanie wydłużona do miejscowości: Obórki, Kępa Oborska, Kępa Okrzewska oraz Okrzeszyn,
  • pętla autobusu L15 będzie na ul. Mirkowskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Willową) w związku z czym trasa tego autobusu będzie przebiegać również przez osiedle Mirków,
  • pętla autobusu L 21 będzie na rynku w Górze Kalwarii.

Szczegóły

Z założeniami funkcjonowania komunikacji od 1 kwietnia 2016 r. do 31 grudnia 2017 r. można zapoznać się na stronie internetowej ZTM Warszawa w zakładce: Zamówienia Publiczne/Ogłoszone (kliknięcie łącza spowoduje otwarcie strony w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer