Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Odchodzi komendant komisariatu policji

Podczas sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, która odbyła się w środę (24 lutego) władze gminy pożegnały odchodzącego na emeryturę asp. sztab. Ireneusza Kwiecjasza, komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego następcą. 

Podziękowania od władz

Burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz konstancińscy radni podziękowali komendantowi za krótki, ale bardzo efektywny okres pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy. – Dał się pan poznać jako fachowiec, dobry organizator pracy komisariatu, rozumiejący potrzeby i oczekiwania naszej lokalnej społeczności – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Życzymy dalszych sukcesów w pracy samorządowej oraz realizacji pasji i ambicji, przy dobrym zdrowiu i szczęściu w życiu osobistym.

Pożegnanie z mundurem

Komendant Kwiecjasz sprawował swoją funkcję od lipca ub. roku. W tym czasie tylko w części zrealizował swoje plany. Żegnając się z Konstancinem-Jeziorną wskazał m.in. na potrzebę kontynuacji rozpoczętych działań służących poprawie bezpieczeństwa, w tym likwidację braków obsady personalnej czy zmiany w taborze samochodowym. 

Na rzecz lokalnej społeczności

Po przepracowaniu 25 lat w policji i osiągnięcia wieku umożliwiającego przejście na emeryturę, komendant zdecydował się na pożegnanie z mundurem i powrót do swoich rodzinnych stron. W Staszowie (woj. świętokrzyskie), jako przewodniczący tamtejszej rady miejskiej, zamierza dalej działać na rzecz lokalnej społeczności, bo - jak podkreśla - nie lubi bezczynności.

Autor: Grzegorz Żurawski

2016-02-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer