Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ankieterzy GUS zapytają rolników

W czerwcu i w lipcu do wybranych gospodarstw rolnych zapukają ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego. Badanie struktur gospodarstw będzie prowadzone na terenie całego kraju, w tym gminy Konstancin-Jeziorna. Udział w nim jest obowiązkowy.

Wybrane gospodarstwa

Badanie struktury gospodarstw rolnych rozpocznie się 1 czerwca i potrwa dwa miesiące (do 29 lipca). Swoim zasięgiem obejmie wybrane w losowaniu gospodarstwa w całej Polsce, w tym te położone w gminie Konstancin-Jeziorna. GUS zapyta rolników m.in.o: strukturę ich dochodów, sposób użytkowania gruntów, powierzchnię zasiewów konkretnych upraw, sposób ich nawadniania, pogłowie zwierząt gospodarskich czy sprzęt rolniczy. Wszystkie odpowiedzi będą odnotowywane jako anonimowe. Zebrane w ten sposób informacje będą wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych. Posłużą też w kształtowaniu polityki żywnościowej państwa.

Przez internet

Rolnicy będą mogli przekazać dane przez Internet, telefonicznie lub bezpośrednio ankieterowi. GUS zachęca do skorzystania z tej pierwszej, najwygodniejszej formy, czyli samodzielnego wypełnienia formularza za pośrednictwem strony internetowej: stat.gov.pl. Będzie można to zrobić od 1 do 9 czerwca. Więcej informacji na temat badania znajdziemy na stronie www.stat.gov.pl oraz pod numerem infolinii: 22 279 99 99.

Uwaga! Udział w badaniu wylosowanych gospodarstw rolnych jest obowiązkowy.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer