Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze

Przy kwaterze żołnierskiej na cmentarzu parafialnym w Skolimowie oddano hołd poległym w czasie II wojny światowej. W uroczystości z okazji Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności wzięli udział weterani, kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych i poczty sztandarowe.

Uroczystość an cmentarzu

Zakończenie II wojny światowej mieszkańcy i przedstawiciele konstancińskiego samorządu upamiętnili 8 maja. Hołd ofiarom i bohaterom jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii oddano tradycyjnie przed kwaterą żołnierską na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.

Kwiaty i znicze

W uroczystości udział wzięli: władze gminy na czele z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, jego zastępcą - Ryszardem Machałkiem i przewodniczącym Rady Miejskiej - Andrzejem Cieślawskim; przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckim, weterani, młodzież gminnych szkół i mieszkańcy miasta. Po krótkich przemówieniach odczytano apel poległych, a delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze na pomniku żołnierzy poległych za ojczyznę.

Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer