Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Huczne obchody Dnia Strażaka

Paradą ulicami miasta, mszą polową, uroczystym apelem i piknikiem w Parku Zdrojowym, tak strażacy z gminy Konstancin-Jeziorna w minioną niedzielę (8 maja) obchodzili swoje święto. W tym roku było ono też okazją do uczczenia 25-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernidłach. 

Parad i masz

Wprawdzie święto patrona strażaków św. Floriana przypada 4 maja, ale druhowie z gminy Konstancin-Jeziorna uczcili je dopiero w minioną niedzielę (8 maja). Było hucznie i z wielką pompą. Uroczystości zainaugurowała widowiskowa parada z udziałem orkiestr dętych, mażoretek, mundurowych, pocztów sztandarowych, liderów lokalnego samorządu i zaproszonych gości, która przeszła spod "Starej Papierni" do Parku Zdrojowego. Tam została odprawiona msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Tuż po niej publiczność zobaczyła pokaz musztry paradnej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato z Warki. 

Jubileusz 25-lecia

8 maja był też okazją do świętowania 25-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernidłach. Z tej okazji druhowie otrzymali nowy sztandar. W programie części oficjalnej znalazły się wystąpienia okolicznościowe. Nie zabrakło też podziękowań za ofiarną służbę oraz życzeń zdrowia, wytrwałości i "tylu powrotów, ilu wyjazdów". Ponadto wyróżniający się druhowie otrzymali medale i odznaczenia resortowe.

Piknik w parku

Przez cały dzień w Parku Zdrojowym trwał piknik rodzinny. Dzieci mogły zobaczyć m.in. prawdziwy wóz strażacki, wejść do jego kabiny czy przymierzyć hełm. Konstanciński Dom Kultury przygotował warsztaty plastyczne, a Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji - zawody sportowe. Na dzieci czekały konkursy z nagrodami, bajkowa kraina Michała Malinowskiego oraz dmuchane zabawki. Były też kiermasz. Każdy znalazł coś dla siebie, nieważne ile miał lat.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer