Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mistrz Polski z Konstancina-Jeziorny

Trzy medale wywalczyli zawodnicy Klubu Karate Kyokushin IPPON z Konstancina-Jeziorny w Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyoukushin. Najważniejsze trofeum przywiózł do domu Jakub Zagończyk.

Historyczny występ

Mistrzostwa Polski Seniorów są najbardziej prestiżowym i najważniejszym turniejem w Polsce. W turnieju udział wzięło aż 51 klubów, ale to występ zawodników z Karate Kyokushin IPPON z Konstancina-Jeziorny przejdzie z pewnością do historii naszej drużyny. A to za sprawą Jakuba Zagończyka, który zwyciężył w swojej kategorii wagowej (-65 kg) i zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. – Jest to pierwszy taki sukces wywalczony przez zawodnika z Konstancina-Jeziorny – przyznaje Wojciech Sulima z Klubu Karate Kyokushin IPPON. – Wprawdzie nasi zawodnicy zdobywali najważniejsze trofea, ale tylko w rywalizacji młodzieżowej.

Ciężka praca

Ale nagród było więcej. Brązowe medale wywalczyli Natalia Wódka (-60 kg) oraz Ignacy Słonecki (-90 kg), a trener sensei Paweł Orysiak odebrał puchar za czwarte miejsce zdobyte przez naszych zawodników w rywalizacji drużynowej. Karatecy jednak nie spoczywają na laurach i cały czas ostro trenują. – Aktualnie Jakub Zagończyk przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w połowie maja, w stolicy Gruzji - Tbilisi – dodaje Wojciech Sulima.

Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer