Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Piąty Flis Festiwal za nami

Piąty Flis Festiwal przeszedł do historii. Impreza przyciągnęła do Gassów masę turystów. Piękna i słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje sprzyjały dobrej zabawie nad Wisłą. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

Wysoka frekwencja

W tym roku dopisała i pogoda, i frekwencja. Na piątym Flis Festiwalu w Gassach bawiły się tłumy, głównie cyklistów. Imprezę 7 maja otworzyli: Andrzej Stański i Grażyna Leśniak z Fundacji "Szerokie Wody" oraz gospodarz gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierz Jańczuk i Władysław Łokietek, burmistrz Karczewa. 

Z Orleanu do Gassów

Nikt nie mógł narzekać na nudę i brak wrażeń. Do Gassów przypłynęły łodzie, które w ubiegłym roku gościły na Festiwalu Loary w Orleanie, m.in.: pychówka "Zuchwała", bat "Zygmunt", galar św. Barbara i podkarpacka dłubanka Kazimierza Bąka. Na polanie za wałem stanęła wioska ginących zawodów. Każdy mógł przyjrzeć się z bliska pracy m.in.: szkutnika, kowala, tkaczki czy flisaka. Na scenie wystąpili: Sołtysi, Urzeczeni, Kalwarki, Kuźnia Artystyczna, Powsinianie, Łurzycanki, Majtki Pana Kapitana i Tęcza, a wieczorem - grupa Hambawenah. Były stoiska handlowe, wspólne tańce i śpiewy.

Coś na ząb

Nie zabrakło tez potraw z Urzecza. Sytochę, barszcz chrzanowo-buraczany i zupę rybną serwowały panie z Koła Gospodyń Wsi Nadwiślańskich Gassy, Czernidła i Łęg. Festiwal, który zorganizowali Fundacja Szerokie Wody i Konstanciński Dom Kultury zakończyła 8 maja polowa msza św. Po niej flisacy popłynęli do Warszawy i Góry Kalwarii.

Fotorelacja z imprezy

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer