Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pobiegną ku pamięci Piotra Nurowskiego

Już 25 czerwca w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Tegorocznymi ambasadorami imprezy zostali znani sportowcy, m.in. Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Krzewienie idei

Impreza ma na celu upamiętnienie Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina-Jeziorny, Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka zarządu oraz rady nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz. 

Ambasadorzy biegu

W tym roku ambasadorami biegu są znani, utalentowani sportowcy z wielkimi osiągnięciami na arenie międzynarodowej: Dariusz „Tiger” Michalczewski, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Paweł Skrzecz. Niektórzy zadeklarowali bardzo aktywny udział w wydarzeniu i start w biegu. Kto wie? Może w tym roku będzie okazja zmierzyć się z mistrzami świata? 

Poza uznanymi sportowcami, w gronie ambasadorów są również regularnie biegający zawodnicy: Anna Stegner - prowadząca fanpage "Bieganie Pisane Wierszem", Jarosław Rupiewicz - autor bloga "RunJaroRun", Hubert Mohamed Kred - amator runner, zespół Biegaj pod Okiem Trenera - prowadzony przez Artura Kobuszewskiego oraz zespół Mamy Ruszamy, prowadzony przez Ilonę Brusiło. 

Woda dla każdego

W tym roku przygotowana została trasa o dystansie 10 km, atestowana przez PZLA, wiodąca przez aleję główną Parku Zdrojowego oraz urokliwe uliczki Konstancina-Jeziorny. Dobrana godzina startu biegu idealnie wpasowuje się w ciepłą końcówkę czerwca. Zawodnicy wystartują o 10.00 z okolic Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” i będą mieli dokładnie 1h 30min na przebiegnięcie całej trasy. Na spragnionych zawodników czekać będzie woda Żywiec Zdrój, podawana na trasie przez wolontariuszy i kibiców w wyznaczonych punktach. Organizatorzy zadbali również o profesjonalny pomiar czasu, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców w kategorii: open, open wśród mieszkańców Konstancina-Jeziorny, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płcie oraz w specjalnej kategorii olimpijskiej. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe, ufundowane przez sponsorów i partnerów wydarzenia. Wszyscy startujący, którzy ukończą bieg otrzymają medale.

Strefy grilla i dzieci

Po biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny w specjalnie przygotowanej strefie grilla firmy Kamis, w miasteczku biegacza. Pysznych potraw będą mogli również skosztować kibice oraz goście imprezy. Organizatorzy pomyśleli również o dzieciach. W "Strefie Zabawy Żywiec Zdrój" maluchy znajdą m.in. zjeżdżalnie, megapiłkarzyki, dmuchany zamek oraz bramkę.

Biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy z bogatą zawartością, która z tygodnia na tydzień się powiększa. Cena pakietu wynosi 60 zł brutto. 

Sponsorzy i patronaty

Bieg organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Kazimierza Jańczuka, burmistrza Konstancina-Jeziorny.

Patronat medialny nad imprezą objęli: telewizja Polsat News, dziennik „SuperExpress” , portale TreningBiegacza.pl oraz FestiwalBiegow.pl.

Warto wiedzieć

Aby być na bieżąco z wydarzeniem, zaglądajcie na fanpage oraz stronę www:

Kontakt: biuro@biegkonstancin.pl

Autor: Daniel Milewski

2016-06-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer