Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pobili i okradli, nagrał ich monitoring

Dzięki monitoringowi i szybkiej interwencji konstancińskiej straży miejskiej udało się zatrzymać sprawców rozboju, którzy w środę (18 maja) pobili i okradli idącego ulicą mężczyznę. Napastnicy usłyszą zarzuty. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Dzięki monitoringowi

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Sobieskiego. Około godz. 21.30 do idącego ulicą 51-letniego Mołdawianina podeszli mężczyzna i kobieta, którzy najpierw go pobili, a następnie okradli. – Całe zdarzenie zaobserwował dyżurny monitoringu miejskiego – relacjonuje Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. – Na miejsce natychmiast wysłano patrol straży miejskiej. 

Staną przed sądem

Mundurowi udzielili pokrzywdzonemu pomocy, powiadomili też policję i ruszyli w poszukiwanie sprawców. W rejonie ul. Kopernika strażnicy natknęli się na osoby, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Podejrzani o bezpośredni udział w rozboju zostali zatrzymani i, przy pomocy policjantów, doprowadzeni do Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Teraz 21-letnia Anna Sz. i 28-letni Krzysztof G., mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna staną przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Nie pierwszy raz

To nie był pierwszy przypadek, gdy dzięki monitoringowi miejskiemu, udało się zatrzymać na gorącym uczynku sprawców jakiegoś zdarzenia, choć do tej pory "wpadali" głównie wandale i miłośnicy spożywania trunków na wolnym powietrzu. Obecnie na terenie gminy zamontowanych jest 61 kamer – 24 stałych i 37 obrotowych. Obraz ze wszystkich urządzeń jest rejestrowany automatycznie i archiwizowany. W tym czasie na wniosek policja lub prokuratury możliwe jest zabezpieczenie nagrań do celów prowadzonego postępowania.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer