Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Przedszkole w Oborach ma nazwę

"Kolorowe Kredki" - taką nazwę od środy (25 maja) nosi Przedszkole nr 5 w Oborach. Wyłonioną ją w konkursie, a autorką zwycięskiej propozycji jest mała Hania Rzeczkowska.

Nazwa z konkursu

Choć przedszkole w Oborach jest jedną z najstarszych placówek w gminie Konstancin-Jeziorna, dopiero teraz otrzymało nazwę. W minioną środę (25 maja) uroczyście ją poznaliśmy. Nazwa "Kolorowe Kredki" została wybrana w drodze konkursu, w którym wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Propozycja autorstwa małej Hani Rzeczkowskiej spodobała się komisji. Rada Miejska Konstancin-Jeziorna zatwierdziła decyzję jury, podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę. 

Uroczystości

W środowej uroczystości uczestniczyli m.in. władze gminy na czele z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej, Grażyna Chojnowska - przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu RM, a także byli i obecni pracownicy placówki. Po krótkim przywitaniu gości przez Dorotę Kamecką, dyrektor Przedszkola nr 5 w Oborach, przewodniczący rady odczytał  fragment uchwały RM, a następnie razem z burmistrzem odsłonili baner z nową nazwą i logo placówki. Jednak głównymi bohaterami dnia były oczywiście dzieci, które pod czujnym okiem nauczycielek przygotowały część artystyczną - wypełnioną tańcem i piosenkami. Były też prezenty. Każdy maluch otrzymał od burmistrza Kazimierza Jańczuka pudełko kolorowych kredek.

Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer