Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Przyjmowanie wniosków zakończone

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna. Do magistratu wpłynęło ich ponad 50. Teraz będą one wnikliwie analizowane przez komisję m.in. pod względem formalno-prawnym.

Miesiąc na wnioski

Mieszkańcy mieli miesić na zgłaszanie swoich pomysłów do budżetu obywatelskiego. W kwietniu zorganizowano dla nich spotkania m.in. w Konstancinie-Jeziornie, Opaczy i Słomczynie. Członkowie zespołu, który opracował nowy regulamin wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna podpowiadali m.in. jak prawidłowo wypełnić wniosek. 

Teraz weryfikacja

Te, które w terminie trafiły do magistratu - było ich 51 - będą teraz weryfikowane. Może być bowiem tak, że część z wniosków się powtarza - zostały złożone i mailowo, i tradycyjnie - w kancelarii urzędu. Komisja powołana przez burmistrza sprawdzi je także pod względem formalno-prawnym, jak również pod kątem celowości oraz możliwości finansowych i technicznych realizacji zgłoszonych zadań. Do 15 czerwca poznamy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania, które w tym roku prowadzone będzie od 1 do 15 września.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer