Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W niedzielę puchar Polski

W najbliższą niedzielę (15 maja) Konstancin-Jeziorna będzie gospodarzem Pucharu Polski Nordic Walking. Miłośnicy chodzenia z kijkami zmierzą się na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. Na wszystkich czeka piknik w Parku Zdrojowym. 

Trzy dystanse

Wszystkich entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie, które odbędą się w Parku Zdrojowym, przy tężni solankowej. Miłośnicy kijków zmierzą się na dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Start półmaratonu przewidziany jest na godz. 10.00, a zmagania na krótszych trasach rozpoczną się o godz. 11.30 (rejestracja 8.00-10.30, a dla półmaratonu do godz. 9.30). 

Piknik dla wszystkich

Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano liczne bezpłatne atrakcje, w tym m.in.: szkółkę nordic walking, zawody dziecięce, festyn sportowy oraz pomiary tkanki tłuszczowej, ciśnienia itp. Jak szacują organizatorzy w zawodach udział wezmą reprezentanci z ponad 120 miast Polski, a także goście z zagranicy. – Na starcie oczekujemy ponad 600 zawodników – mówi Robert Brzeziński, dyrektor Pucharu Polski Nordic Walking. – Zapowiadają się niezapomniane rodzinne emocje.

Zapraszamy

Warto wspomnieć, że wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt na czas imprezy. Ponadto zawodnicy reprezentujący gminę Konstancin-Jeziorna otrzymają bezpłatny pakiet standard. Głównym organizatorem imprezy jest Polska Federacja Nordic Walking. Na sportowe emocje zapraszają: Gmina Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój i Konstancińskie Centrum Hydroterapii „Eva Park Life & Spa”.

Więcej informacji na: www.pucharpolskinw.pl (link otwiera się w nowym oknie). 

Trasa zawodów

Autor: Patryk Siepsiak

2016-05-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer