Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wystąpią młode talenty muzyczne

Konstancin-Jeziorna już po raz szósty będzie gościł młode talenty muzyki kameralnej z całej Europy. W najbliższy czwartek (9 czerwca) rusza Youthfestival, organizowany przez Szkołę Muzyczną I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie, pod patronatem burmistrza Kazimierza Jańczuka. 

Z całej Europy

Youthfestival to spotkania młodzieży grającej i śpiewającej w zespołach kameralnych o różnorodnym składzie. Jej celem jest popularyzacja gry zespołowej, wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży różnych krajów europejskich. Pierwszy festiwal odbył się w 2008 roku. Jego organizatorem niezmiennie jest Szkoła Muzyczna I Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Impreza organizowana jest przy współpracy z: Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, gminą Konstancin-Jeziorna, Konstancińskim Domem Kultury, a także przy wsparciu sponsorów i darczyńców.

Koncerty, warsztaty

W ramach wydarzenia odbędą się koncerty, prezentacje zespołów, warsztaty orkiestrowe i chóralne. W tym roku na festiwal przyjedzie ponad setka uczestników, z kilku miast europejskich, w tym z miast partnerskich Konstancina-Jeziorny: Hranice - Czechy, Leidschendam-Voorburg - Holandia, Saint Germain en Laye - Francja, Pisogne - Włochy, Krzemieniec - Ukraina oraz młodzież z Litwy, Niemiec i oczywiście z Polski.

Festiwal potrwa cztery dni - od czwartku do niedzieli (od 9 do 12 czerwca). Zespoły zaprezentują się podczas dwóch "Koncertów Prezentacji": w piątek (10 czerwca) o godz. 15.00 i w sobotę (11 czerwca) o godz.10.00. Prezentacje zespołów odbędą się w sali koncertowej Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” w Konstancinie-Jeziornie.

Jubileuszowy koncert

W sobotę (11 czerwca) o godz. 18.00 gmina Konstancin-Jeziorna zaplanowała koncert towarzyszący, który w tym roku ma uroczysty charakter ponieważ uświetni on rocznicę współpracy z miastami: Leidschendam-Voorburg i Hranice. W Hugonówce wystąpią Wojciech Świętoński (fortepian) i Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), którzy zabiorą nas w wyjątkową, muzyczną podróż po Polsce, Holandii i Czechach. 

Koncert finałowy

W czasie trwania festiwalu wszyscy uczestnicy biorą udział w warsztatach orkiestrowych lub chóralnych prowadzonych przez wybitnych dyrygentów i pedagogów. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert finałowy, na który zapraszamy w niedzielę (12 czerwca) o godz.16.00. W amfiteatrze Parku Zdrojowego wystąpią chór i orkiestra z udziałem wszystkich uczestników festiwalu. W programie koncertu m.in. utwory kompozytorów polskich i muzyka filmowa.

Autor: Patryk Siepsiak, organizator

2016-06-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer