Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dni otwarte w szkołach podstawowych

Konstanciński magistrat zachęca rodziców, aby posłali swoje pociechy do pierwszej klasy podstawówki, bądź szkolnych zerówek. O tym, że wszystkie placówki są doskonale przygotowane do przyjęcia sześciolatków będzie się można przekonać podczas "Dni otwartych".

Doskonale przygotowane 

Zgodnie ze znowelizowaną w grudniu ustawą o systemie oświaty, od września zniesiony zostaje obowiązek szkolny dla 6-latków. Jednak konstanciński magistrat zachęca rodziców, by posłali swoje pociechy do pierwszej klasy podstawówki, bądź szkolnych zerówek. W przeciwnym razie w gminnych przedszkolach może zabraknąć miejsc dla trzylatków. – Nasze szkoły są doskonale przygotowane na przyjęcie dzieci sześcioletnich – podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Mamy bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne, wykwalifikowanych nauczycieli i bogatą ofertę zajęć dodatkowych.

Nie ma obaw

Każdy oddział przedszkolny po godz. 13.00 zapewnia opiekę dzieciom w wydzielonej sali. W szkole natomiast istnieje możliwość, po uzgodnieniu z dyrektorem, i w miarę potrzeb zgłaszanych przez rodziców, organizacji drugiego śniadania. Maluchy mają też opiekę psychologa, pedagoga i logopedy. – Obawy rodziców przed posyłaniem swoich pociech do szkół są niczym nieuzasadnione – mówi Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG. – To szansa dla dziecka, które m.in. szybciej się usamodzielnia, uczy odpowiedzialności oraz nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, a także współpracy i działania zespołowego.
Ponadto sześciolatki w oddziale przedszkolnym mają szansę oswoić się ze szkołą, tak by za rok, gdy pójdą do pierwszej klasy nie traciły czasu na adaptację do nowych warunków. O tym, że nie są to puste słowa rodzice przekonają się podczas „Dni otwartych”. Organizują je wszystkie konstancińskie podstawówki.

Dni otwarte w szkołach

W najbliższym czasie swoje "Dni otwarte" będą miały:

  • Zespół Szkół nr 1 (ul. Wojewódzka 12) - 12 marca, godz. 10.00-14.00
  • Zespół Szkół nr 2 (ul. Żeromskiego 15) - 11 marca, godz. 15.00-17.00
  • Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie (ul. Wilanowska 218) - 10 marca, godz. 18.00-20.00
  • Zespół Szkół Integracyjnych nr 5 (ul. Szkolna 7) - 12 marca, godz. 10.00-14.00
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy (Opacz 9) 17 marca, godz. 15.00-17.00

Autor: Patryk Siepsiak

2016-03-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer