Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Na strażników miejskich można liczyć

Na konstancińską Straż Miejską zawsze można liczyć! W wtorek (8 marca) funkcjonariusze pomogli mieszkance os. Grapa dostać się do mieszkania, w którym znajdował się jej dwuletni wnuczek. 

Dziecko samo w mieszkaniu

Funkcjonariusze straży miejskiej zostali postawieni na równe nogi we wtorkowy poranek. Do ich siedziby przy ul. Sobieskiego 5 zgłosiła się zrozpaczona mieszkanka os. Grapa. Konstancinianka nie mogła dostać się do mieszkania, w którym znajdował się jej 2-letni wnuczek. – Z relacji wynikało, że kobieta tylko na chwilę wyszła do piwnicy – mówi Stanisław Grudzień, komendant SM. – Po powrocie i otwarciu wszystkich zamków, drzwi nadal były zamknięte.

Całe i zdrowe

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Na szczęście mieszkanie znajdowało się na parterze. Strażnicy dzięki uchylonemu oknu, otworzyli je i weszli do środka. Chłopiec cały i zdrowy czekał na powrót babci. Jak się okazało, 2-latek po wyjściu kobiety dodatkowo przekręcił zamontowany w drzwiach skobel zasuwy otwieranej tylko od wewnątrz pomieszczenia. Na szczęście całe zajście zakończyło się szczęśliwie. Radości i podziękowań nie było końca.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-03-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer