Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pobiegli setny raz

Czterdzieści osób wzięło udział w minioną sobotę (19 marca) w jubileuszowym, setnym biegu "Parkrun Konstancin". Tym razem na mecie najszybsi byli: Stefan Wnorowski, Aleksandra Baranowska i Jan Siódmiak.

Po raz setny

Parkrun do Konstancina-Jeziorny sprowadził Piotr Kucharski. Amatorzy i zawodowcy po raz pierwszy pobiegli 5 kwietnia 2014 r. W minioną sobotę (19 marca) zrobili to po raz setny. Tym razem, mimo chłodnego poranka, na linii startu stawiło się 40 osób. Uczestnicy tradycyjnie mieli do pokonania 5 km. Wśród panów najlepszy był Stefan Wnorowski, który wyznaczony dystans przebiegł w 16 min 57 sek. Spośród pań triumfowała Aleksandra Baranowska (23 min 21 sek.), a wśród młodzież najszybszy był Jan Siódmiak, który do mety dobieg w 26 min 9 sek. Na zakończenie imprezy na wszystkich czekał słodki poczęstunek. 

W każdą sobotę

Przypominamy, biegi w ramach "Parkrun Konstancin" odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Zbiórka na parkingu przy Gospodzie Zalewajka (ul. Od Lasu 23). Piotr Kucharski zachęca do udziału w cotygodniowych spotkaniach. – Ruch pozwala na walkę z różnymi chorobami, poprawia nasz układ krążenia oraz układ oddechowy, podnosi naszą wytrzymałość,ale także uczy organizacji czasu – podkreśla konstancinianin. – Biegamy dla przyjemności, rywalizacji, spędzenia czasu z osobami z tą samą pasją, z tym samym zamiłowaniem.

Fotorelacja z setnego biegu

Autor: Patryk Siepsiak

2016-03-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer