Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rower miejski wraca po zimie

Po zimowej przerwie powrócił na ulice naszego miasta Konstanciński Rower Miejski. Mieszkańcy będą mogli korzystać z jednośladów do 30 listopada. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Duże zainteresowanie

Konstancin-Jeziorna jest jednym z najmniejszych miast w Europie, jakie zdecydowały się na uruchomienie własnej sieci wypożyczalni rowerów. System wystartował 13 czerwca 2014 r. Obejmuje 5 stacji, oferujących razem 55 rowerów. Mieszkańcy gminy pokochali jazdę jednośladami. Podczas ubiegłorocznego sezonu zarejestrowano 9 146 udanych wypożyczeń (2014 r. - 6 756). Stale rośnie też liczba użytkowników. Od 1 marca do 30 listopada 2015 r. było ich 739. Warto pamiętać, że KRM jest kompatybilny ze stołecznym Veturilo - cykliści bez żadnych przeszkód ani dodatkowych rejestracji mogą wypożyczyć rower w Konstancinie-Jeziornie, zwrócić go w Warszawie, i odwrotnie. 

Opłaty

Rowery są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy KRM jest bezpłatne. Później zapłacimy: 1 zł (od 20 do 60 min), 3 zł (druga godzina), 5 zł (trzecia godzina) i 7 zł (czwarta i każda następna godzina). Żeby móc korzystać z KRM należy się najpierw zarejestrować (można to zrobić na stronie www.konstancinskirower.pl). Trzeba też wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej.

Stacje Konstancińskiego Roweru Miejskiego:

  • Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską)
  • Mirków - ul. Mirkowska (parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG)
  • Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie),
  • Park Zdrojowy - (główna aleja wejściowa do parku - od ul. Piłsudskiego)
  • Skolimów - (przy Ośrodku Pomocy Społecznej)

Autor: Grzegorz Żurawski:

2016-03-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer