Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ruszyła rekrutacja do gminnych szkół

We wtorek (1 marca) ruszyła rekrutacja do gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z danego obwodu Ważne! Rodzic powinien zgłosić to dyrektorowi placówki.

Trzeba złożyć wniosek

– Kandydaci spoza niego muszą złożyć w danej placówce wniosek o przyjęcie do szkoły – wyjaśnia Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu.
Formularze są do pobrania na dole strony lub w sekretariatach szkół. Jeżeli dziecko planuje uczyć się w placówce nieobwodowej, może złożyć wniosek do 3 szkół. W tym przypadku o przyjęciu decydują kryteria dodatkowe zatwierdzone przez Radę Miejską. Przy naborze do „podstawówki” komisja rekrutacyjna weźmie pod uwagę m.in. czy rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja będzie uczęszczało do tej samej placówki, wielodzietność rodziny kandydata i czy uczeń nie jest objęty kształceniem specjalnym. W przypadku gimnazjów dodatkowe punkty można zdobyć za m.in.: świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem i jego szczególne osiągnięcia.

Kryteria przyjęć do szkoły podstawowej poza obwodem, której dziecko zamieszkuje:

  1. rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do tej szkoły/ zespołu szkół - 4 p.
  2. wielodzietność rodziny kandydata - 4 p.
  3. kandydat objęty kształceniem specjalnym - 4 p.
  4. niepełnosprawność w rodzinie kandydata - 4 p.

Kryteria przyjęć do gimnazjum poza obwodem poza obwodem, której dziecko zamieszkuje:

  1. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 4 p.
  2. szczególne osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej - 4 p.
  3. rodzeństwo kandydata w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do tej szkoły/ zespołu szkół - 4 p.
  4. wielodzietność rodziny kandydata - 4 p.
  5. absolwent szkoły podstawowej w danym zespole szkół - 4 p.

Formularze do pobrania:

Autor: Patryk Siepsiak

2016-03-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer