Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sprzeciw władz poskutkował

Sprzeciw władz i mieszkańców Konstancina-Jeziorny przyniósł efekt. Spółka, która zamierza postawić w Bielawie kompleks handlowo-usługowy wycofała się z pomysłu budowy nowego skrzyżowania na ul. Warszawskiej. Planowane zmiany mogłyby zakorkować główną arterię gminy. 

Nowoczesne centrum

Qucik Park Konstancin, bo tak ma się nazywać nowy kompleks, będzie miał ok. 5 tys. mkw. i 180 miejsc parkingowych. Spółka "Real2b Development" na działkach przy ul. Warszawskiej w Bielawie (niedaleko osiedla domków jednorodzinnych Konstancja) chce na początek postawić 17 lokali handlowo-usługowych. Obecnie inwestycja czeka na pozwolenie na budowę. Realizacja całości zajmie 10 miesięcy. Kolejny etap przedsięwzięcia to budowa m.in. kina, ośrodka spa, kortu tenisowego i miasteczka restauracyjnego.

Zły pomysł

O swoich planach i rozwiązaniach komunikacyjnych dla planowanej inwestycji spółka opowiedziała 9 marca na spotkaniu z władzami gminy i mieszkańcami. Jednak propozycja budowy dwóch skrzyżowań na drodze wojewódzkiej numer 724 - jako pierwsze miałoby powstać to naprzeciwko supermarketu Piotr i Paweł, kolejne zlokalizowane byłoby kilkaset metrów dalej - nikomu z zebranych nie przypadła do gustu. 

Paraliż ul. Warszawskiej

Władze gminy nie miały wątpliwości, że takie zmiany spowodują gigantyczne korki i paraliż głównej arterii miasta. Podobnego zdania byli mieszkańcy. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna "dmuchając na zimne" złożył w tej sprawie protest do zarządcy drogi. Sprzeciw samorządowców już przyniósł efekt. Jak się dowiedzieliśmy, inwestor wycofał się ze swoich pomysłów zmieniających istniejący układ komunikacyjny drogi "724" w Bielawie.

Planowany układ komunikacyjny przy nowym centrum handlowym

Autor:

2016-03-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer