Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Brydżyści zagrali o puchar

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Konstancińskim Domu Kultury odbył się I Brydżowy Turniej Seniorów o Puchar Konstancina-Jeziorny. W rozgrywkach zorganizowanych w sobotę, 15 października przez Klub Brydżowy KDK wzięło udział 21 par. Turniej wygrali Zbigniew Lenartowicz i Grzegorz Łosiakowski.

I Brydżowy Turniej Seniorów o Puchar Konstancina-Jeziorny odbył się z inicjatywy Klubu Brydżowego działającego w KDK. To już drugie zawody, które klub zorganizował w tym roku. Tym razem turniej przygotowano specjalnie dla seniorów. Dzięki czemu impreza stała się częścią gminnych uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.


Wyjątkowy turniej i jego zwycięzcy

W turnieju, który trwał 7 godzin, wystartowało aż 21 par. Poziom był niezwykle wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana. Pierwsze miejsce zajęli Zbigniew Lenartowicz i Grzegorz Łosiakowski, którzy oprócz pucharu i medali otrzymali także nagrodę pieniężną w wysokości 900 złotych. Na drugim stopniu podium stanęli Henryk Drobniak i Włodzimierz Urbanowicz (600 zł). Natomiast na trzeciej pozycji uplasowali się Leszek Sorokosz i Janusz Marzec (400 zł). Tuż za podium, na czwartym miejscu rywalizację skończyli Jacek Lipiński i Stanisław Boryczko (300 zł). Piąta lokata przypadła Zdzisławowi Pietruszewskiemu i Janowi Wadowskiemu, którzy otrzymali 200 zł. Wyróżniono również najlepszą parę kobiecą. W tej kategorii wygrały Małgorzata Sorokosz i Katarzyna Świderska. W rywalizacji par mikstowych zwyciężyli Anna Smoluchowska i Marek Smoluchowski, którzy zajęli szóste miejsce w generalnej klasyfikacji. Narody wręczyli Janusz Maliszewski, sędzia zawodów oraz instruktor klubu, a także Sławomir Kamecki, koordynator klubu. Ponadto podczas uroczystej dekoracji laureatów turnieju wśród wszystkich graczy zostały rozlosowane wartościowe nagrody rzeczowe – bony zakupowe do księgarni sieci Empik o łącznej wartości 350 złotych.


Klub Brydżowy

Warto dodać, że konstanciński Klub Brydżowy dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach  Budżetu Obywatelskiego 2016 prężnie się rozwija i zdobywa nowych sympatyków. Świadczą o tym nie tylko liczba uczestników turnieju, lecz także duże zainteresowanie spotkaniami klubu, które odbywają się w każdą środę o godz. 17 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Klub Brydżowy istnieje od listopada 2014 roku. Jego członkiem może zostać każdy zainteresowany brydżem. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Minimum raz w miesiącu spotkanie prowadzi wykwalifikowany instruktor, mistrz międzynarodowy – Janusz Maliszewski (więcej informacji tel. 605 655 382). Niezależnie od stopnia zaawansowania nikt nie będzie się nudził. Początkujący dostaną możliwość nauki gry od najlepszych, a zaawansowani zawodnicy będą mogli się sprawdzić, uczestnicząc w turniejach. Do dyspozycji klubu są profesjonalne stoły do gry w brydża.

Autor:

2016-10-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer