Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Forum Kobiet Konstancina

Tagi:

W Konstancińskim Domu Kultury odbyło się I Konstancińskie Forum Kobiet, którego głównym organizatorem była Fundacja Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania”. W środę, 12 października w willi Hugonówka zorganizowano wiele ciekawych prelekcji i warsztatów na temat przedsiębiorczości, kreatywności, odpowiedzialności w biznesie, a także kobiecego piękna i siły.

Forum uroczyście otworzyli Katarzyna Grewińska, prezes zarządu fundacji oraz Michał Hubala, pomysłodawca założenia fundacji i jej fundator. - Mam nadzieję, że dzisiaj narodzi się nowa świecka tradycja i dzień 12 października stanie się nie tylko datą corocznego forum, lecz także nowym świętem kobiet w Konstancinie-Jeziornie – mówiła Katarzyna Grewińska.


Konstancińskie kobiety

Gości powitał również Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny. - Cieszę się, że to forum odbywa się właśnie teraz, ponieważ trwa ogólnopolska dyskusja o prawach kobiet. Wiemy, że przez lata kobiety były dyskryminowane. Jednak dzisiaj są równorzędnym partnerem mężczyzn. Współdecydują nie tylko w biznesie, w rodzinach, w naszych małych lokalnych społecznościach czy samorządach, lecz także w skali polityki całego kraju – mówił burmistrz.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że forum odbywa się w Konstancińskim Domu Kultury i organizuje go lokalna fundacja – przyznała Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury. - Historia naszego miasta jest nierozerwalnie związana z postaciami wybitnych kobiet. Wszystko zaczęło się przecież od Konstancji Skórzewskiej, właścicielki tych ziem, matki Witolda Skórzewskiego, założyciela letniska, które zostało nazwane na jej cześć – mówiła dyrektor. Edyta Markiewicz-Brzozowska wymieniła również inne mieszkanki Konstancina-Jeziorny, zaangażowane w obronę praw kobiet. Paulinę Kuczalską-Reinschmit, działaczkę społeczną, jedną z pierwszych feministek oraz Zofię Müllerówną, pierwszą kobietę sołtysa w II RP, a także Leontynę Rudzką, która w 1912 roku w konstancińskiej willi „Leonówka” przy ul. Mickiewicza utworzyła jedną z pierwszych w kraju żeńskich szkół z internatem. Ponadto niemal przez całe życie zabiegała o równouprawnienie kobiet w edukacji. - Kobieta w kulturze jest przedsiębiorcza, piękna, odpowiedzialna i przede wszystkim kreatywna – dodała dyrektor, życząc wszystkim udanego forum.


Bogaty program Forum

W całodniowym programie forum znalazło się wiele interesujących prelekcji i warsztatów na tematy przedsiębiorczości, kreatywności, odpowiedzialności w biznesie, a także kobiecego piękna, siły, samoświadomości i emocjonalności. Wśród prelegentów wystąpili m.in. dr Małgorzata Bonikowska z prelekcją "Myśl globalnie działaj lokalnie", Wojciech Eichelberger "Kobieca furia jest potrzebna nie tylko w biznesie", prof. Mirosław Grewiński jako moderator panelu "Odpowiedzialne i przedsiębiorcze" czy znana prezenterka telewizyjna Aleksandra Kostka z prelekcją "Masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia" . Do tego odbyły się atrakcyjne warsztaty dotyczące bycia przedsiębiorczą, piękną czy odpowiedzialną.

Organizatorzy forum Fundacja Strefa Działania, Konstanciński Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają nadzieję, że stanie się ono corocznym wydarzeniem integrującym i aktywizującym środowiska kobiet mieszkających na terenie Konstancina-Jeziorny i jego okolic, a także przyczyni się do budowania więzi i solidarności wśród kobiet.

Konstancińska Fundacja Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania“ powstała aby rozwijać i wpierać inicjatywy lokalne oraz pomagać różnym grupom dewaforyzowanym i wykluczonym społecznie. Fundacja obejmuje wsparciem osoby ubogie, bezrobotne, starsze, chore, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji, jak również dzieci i młodzież potrzebujące wsparcia i zainteresowania. Prowadzi działania aktywizacyjne i integracyjne, szkolenia, warsztaty i sesje coachingowe, które w swoim zamyśle mają inspirować i prowadzić osoby do podjęcia działań w kierunku szeroko pojętej zmiany. Fundację tworzą aktywiści i społecznicy, od lat zaangażowani w pomoc innym.

Autor:

2016-10-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer