Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Jubileuszowy X Bieg Papieski w Habdzinie

Już po raz 10. odbył się w Habdzinie Bieg Papieski. W biegu w dniu 9 października uczestniczyło ponad dwustu biegaczy. Najszybszy okazał się Piotr Tokarski, który ponad czterokilometrową trasę pokonał w czasie 14:02. Wśród pań najszybsza była Tamara Siemieniuk, która na metę dobiegła ponad  5 minut po zwycięzcy. 

Idea biegu zrodziła się przed 10 laty w parafii Św. Józefa w konstancińskim Mirkowie. Ówczesny ksiądz proboszcz Bogdan  Przegaliński oraz Agata Wilczek – sołtys wsi Habdzin, postanowili sportowym wydarzeniem symbolicznie uczcić pamięć Jana Pawła II. Było to pierwsze duże wydarzenie sportowe zorganizowane przez nowo powstały Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Święto mieszkańców i sportowców

Stroną promocyjną zajął się mieszkaniec Habdzina i prezes DEMA Promotion Mirosław Milewski. W dziesięcioletniej historii Biegów Papieskich w Habdzinie uczestniczyło wielu znanych sportowców i medalistów olimpijskich, jak chociażby pięściarz Paweł Skrzecz, Jerzy Kraska z polskiej srebrnej piłkarskiej drużyny olimpijskiej z Monachium czy Zofia Klepacka reprezentantka Polski  w windsurfingu. Swoją obecnością Habdzin zaszczycali także artyści Andrzej Rosiewicz oraz król polskich kibiców – Andrzej „Bobo”  Bobowski. Starterem biegów został były Marszałek Sejmu Ludwik Dorn.  Od początku bieg cieszył się dużym zainteresowaniem, a frekwencja z roku na rok rosła do prawie 400 w zeszłym roku.

Dzień Papieski w Habdzinie to nie tylko rywalizacja sportowa. Corocznie odbywa się plenerowa Msza Święta, jest przeprowadzany konkurs na najładniej ozdobiony dom, są występy artystyczne, zapalanie zniczy i wspólne śpiewanie ulubionej pieśni Karola Wojtyły czyli „Barki”. 

Autor:

2016-10-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer