Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Święto latawca

W sobotę, 1 października niebo nad Łąkami Oborskimi zapełniło się kolorowymi latawcami i zdalnie sterowanymi samolotami. Za targowiskiem na Grapie odbyło się gminne Święto Latawca. W zawodach dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Dyrektora Biura Mazowieckiej Organizacji LOK wzięło udział aż 88 osób.

Młodzi pasjonaci modelarstwa licznie stawili się na konstancińskich łąkach. Zarówno dzieci, młodzież, jak i ich rodzice wykazali się niebywałą fantazję i konstruktorskimi talentami, by zbudować przepiękne, kolorowe latawce. Jednak pogoda pokrzyżowała wszystkim plany, ponieważ tego dnia było bezwietrznie. 

Latawce nad oborskimi łąkami

- Latawce miały ogromny problem, żeby wzbić się w powietrze, a jako sędziowie ocenialiśmy zarówno wykonanie, jak i wysokość lotu i prędkość wznoszenia – mówi Zbigniew Ciećwierz, instruktor pracowni modelarskiej Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Jaworskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta i jury z Maciejem Kozłowskim, sędzią głównym zawodów na czele, miało niezwykle trudne zadanie. Musiało bowiem ocenić latawce 88 zawodników. W sumie, w różnych kategoriach wiekowych na podium stanęło 30 osób, odbierając nagrody i gratulacje, m.in. od wiceburmistrza Ryszarda Machałka. W kategorii do lat 6wśród dziewczynek wygrała Julia Wrotek, a wśród chłopców Aleksander Goliszewski. Wśród 7-latków na najwyższym stopniu podium stanęli Zofia Kamać i Antoni Łucki. Rywalizację o rok starszych zawodników wygrali Amelia Ber i Dominik Rawski. Małgorzata Wysmułek i Bartosz Goliszewski okazali się najlepsi z grona 9-latków. Natomiast Ola Ciszewska i Krzysztof Musiałowicz triumfowali w kategorii zawodników do 10 lat. W rywalizacji wzięli udział również 14-latkowie – najlepsi w najstarszej grupie byli Zuzanna Roguska i Alan Lubaszewski.

Pracownia modelarska zaprasza

Tegoroczne Święto latawca, przygotowane przez Mazowiecką Organizację Wojewódzką Ligi Obrony Kraju, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury uświetniły pokazy lotów modeli na uwięzi, a także drona, który wzbudził największe zainteresowanie uczestników. Wszystkich zainteresowanych modelarstwem zapraszamy na zajęcia. W Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 2 od poniedziałku do piątku w godz. 17:30 - 19:00 jest otwarta pracownia modelarska, którą prowadzi Zbigniew Ciećwierz. Pod okiem instruktora będzie można zbudować zarówno latawce, jak i inne modele pływające, latające i jeżdżące.

Galeria zdjęć autor: Andrzej Piętka

Autor:

2016-10-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer