Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nadciągają gwałtowne burze z gradem

Piątkowe popołudnie i wieczór w województwie mazowieckim mogą być niespokojne. Nad region nadciągają gwałtowne burze z gradem - ostrzegają synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie. Bądźmy ostrożni.

Będzie groźnie

Ostrzeżenie przed burzami z gradobiciem wydał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Pogoda zacznie się zmieniać w piątek (5 sierpnia) po godz. 13.00. Może być groźnie. Jak przewidują synoptycy, gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić niemal w całym regionie. 

Grad i wiatr

Burzom towarzyszyć będzie miejscami grad, a także silne opady deszczu, które wyniosą od 15mm do 35 mm. Ponadto mocno zawieje, w porywach nawet do 90 km/h. Bądźmy ostrożni! W taką pogodę lepiej nie wychodźmy z domu. Pamiętajmy, też o zabezpieczeniu m.in. ruchomych elementów wyposażenia balkonów. Nie pozostawiajmy też swoich aut pod drzewami.               

Autor: Patryk Siepsiak

2016-08-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer