Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Szczepienia przeciwko HPV i grypie

Samorząd Konstancina-Jeziorny dba o zdrowie swoich mieszkańców. W tym roku kontynuowane będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Ponadto gmina po raz pierwszy sfinansuje też szczepionki przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego.

Niebezpieczna grypa

Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych. Przed chorobą i związanymi z nią powikłaniami można łatwo się ustrzec. Wystarczy się zaszczepić. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ponownie będą mieli taką szansę i to za darmo. Akcja startuje we wrześniu i skierowana jest do osób, które ukończyły 55 lat. Bezpłatne szczepienia wykonywane będą do wyczerpania limitu w czterech przychodniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej - przy ul. Wareckiej 15A i ul. Pocztowej 6 w Konstancinie-Jeziornie oraz w Opaczy i Słomczynie (ul. Wilanowska 277).  

Ustrzec się raka

W tym roku gmina Konstancin-Jeziorna dołączyła także do grona samorządów aktywnie wspierających profilaktykę nowotworową. Magistrat po raz pierwszy sfinansuje szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), który często odgrywa kluczową rolę w powstawaniu groźnego raka szyjki macicy. Program skierowany jest do dziewcząt urodzonych w 2003 roku, udział w nim jest dobrowolny i wymaga zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Jak szacuje konstanciński ratusz, szczepieniami objętych zostać może ponad 100 nastolatek. Także w tym przypadku szczepienia zostaną przeprowadzone przez konstanciński SPZ ZOZ. 

Akcja i spotkania

Całości towarzyszyć będzie akcja informacyjna, za którą odpowiedzialne będą pielęgniarki szkolne. Planowane jest także spotkanie edukacyjne dla rodziców. Odbędzie się ono 22 września o godz. 18.30 w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15). Wszystkie informacje o programach zdrowotnych prowadzonych przez gminę dostępne są na stronie internetowej: www.konstancinjeziorna.pl w zakładce – Dla mieszkańców/Zdrowie.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-08-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer