Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Telewizyjna premiera wyjątkowego filmu

W najbliższą środę (10 sierpnia) telewizyjna "jedynka" pokaże film dokumentalny o miłości dwójki powstańców - konstancinianki Barbary Kulińskiej-Żugajewicz i Andrzeja Budzyńskiego, którzy spotkali się po 72 latach rozłąki. Przed ekrany zapraszamy o godz. 21.30.

Zobaczy cała Polska

Dokument zrealizowany przez TVP 1 powstał według scenariusza Julity Wołoszyńskiej-Matysek, która jednocześnie go wyreżyserowała oraz Agaty Gregorczyk-Janik. Premiera "Odnalezionego walca" miała miejsce 25 lipca w Konstancińskim Domu Kultury. Teraz opowieść o pięknej, choć obfitującej w tragiczne wydarzenia, miłości dwojga ludzi, brutalnie rozdzielonych podczas wojny zobaczy cała Polska. 

Piękna opowieść

Bohaterami filmy są: 87-letnia konstancinianka Barbara Kulińska-Żugajewicz i 90-letni Andrzej Budzyński, którzy po wybuchu powstania warszawskiego straciła ze sobą kontakt aż na 72 lata. Barbara sądziła, że jej ukochany zginął. Andrzej był przekonany, że Basia nie żyje. Po wojnie wyjechał do USA i tam rozpoczął karierę naukową. Barbara została w rodzinnym domu pod Warszawą. Oboje założyli rodziny, jednak owdowiali. Pewnego dnia Andrzej znalazł w Internecie wywiad, w którym jego ukochana opowiadała o działalności w konspiracji. Napisał do niej list. Miłość odżyła na nowo...

Film i wywiad

Przed telewizyjne ekrany zapraszamy w środę (10 sierpnia) o godz. 21.30. Wcześniej, bo ok. godz. 8.30 w programie "Pytanie na śniadanie" (TVP 2) zostanie wyemitowana rozmowa Michała Olszańskiego z główną bohaterką "Odnalezionego walca" - Barbarą Kulińską-Żugajewicz.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-08-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer