Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wyciągnąć naszych seniorów z domu

Pierwsze konstancińskie lokale gastronomiczne i kafeterie mają w swojej ofercie propozycje skierowane specjalnie do seniorów. Zniżkami i rabatami kuszą ich do wyjścia z domu i spotkania się ze znajomymi np. przy kawie. 

Kawa i ciasto

Firmy coraz częściej specjalnie do seniorów kierują swoje oferty. W Konstancinie-Jeziornie ich liczba wprawdzie nie jest duża, ale wszystko przed nami. Jednym z lokali, który zachęca starszych mieszkańców gminy do wyjścia z domu i spotkania się z przyjaciółmi jest Restauracja A.D. 1899. Osoby w wieku 50+ odwiedzające wspomniany lokal mogą liczyć na specjalną cenę zestawu seniora. W jego skład wchodzi kawa i ciasto. Za obie te rzeczy zapłacimy 12 zł. Promocja trwa przez cały wrzesień. Stałą ofertę dla seniorów ma także kawiarnia mieszcząca się w Konstancińskim Domu Kultury. Tutaj mogą oni liczyć na 15 proc. zniżkę na wszystkie pozycje z menu. A wybór naprawdę jest bogaty.

W dobrym kierunku

To krok w dobrym kierunku przyznaje Izabela Skonecka, radna miejska. Jedną z barier utrudniających seniorom korzystanie z bazy gastronomicznej naszej gminy są wysokie ceny. Chciałabym, by w konstancińskich lokalach, wzorem innych miast, funkcjonowała tzw. "złota godzina" - czyli czas, kiedy seniorzy mogą po przystępnej cenie kupić herbatę czy kawę i słodkie co nieco.
Chcesz dołączyć do lokali przyjaznych seniorom? Daj nam znać. Wyślij swoją ofertę na adres: promocja@konstancinjeziorna.pl, a zamieścimy ją na naszej stronie. Zachęcamy i zapraszamy.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-09-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer