Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zarejstruj się i zostań dawcą

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. Ty też możesz im pomóc. W najbliższą niedzielę (4 września) podczas gminnych dożynek w Gassach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców.

Akcja w Gassach

5 minut - tyle czasu wystarczy, by uratować komuś życie i zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS. Okazja do tego będzie już w najbliższą niedzielę (4 września) podczas gminnych dożynek w Gassach. Od godz. 11.00 do godz. 18.00 prowadzona będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Tylko chwila

Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej strony policzka. W akcji może wziąć udział każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 lat. Zachęcamy i zapraszamy.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-08-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer