Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zwrot podatku za paliwo

Rolnicy po raz drugi w tym roku mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Dokumenty z fakturami VAT, lub ich kopiami, zakupu paliwa należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna w terminie do 31 sierpnia.

Potrzebne faktury

Rolnicy o zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa mogą ubiegać się dwa razy do roku - w lutym i w sierpniu. Właśnie ruszyło przyjmowanie wniosków w tym drugim terminie. Każdy gospodarz, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury - tym razem muszą one obejmować okres od 1.02.2016 r. do 31.07. 2016 r.

Do 31 sierpnia

Taki komplet dokumentów składamy do 31 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jeśli nie będzie w nich braków, magistrat w ciągu 30 dni wyda decyzję, a następnie wypłaci pieniądze - gotówką w kasie Banku Spółdzielczego przy ul. Warszawskiej lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Ratusz ma na to czas od 1 do 31 października. Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego wyliczany będzie według wzoru: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych.

Więcej informacji

Wszelkich dodatkowych informacji na ten temat udzielają pracownicy Referatu Podatków i opłat za odbiór odpadów komunalnych UMiG (Galeria Lima - pok. nr 2, tel. 22 756 40 96).

Autor: Patryk Siepsiak

2016-08-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer