Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

200 lat dla najstarszej mieszkanki

Genowefa Olszewska jest najstarszą mieszkanką gminy Konstancin-Jeziorna. 18 stycznia w gronie rodziny i przyjaciół świętowała 104. urodziny. Zacnej jubilatce życzenia złożyli również przedstawiciele samorządu.

Życie bogate historią

Dzieje naszego kraju znalazły odbicie w życiu jubilatki. 104 lata to czas, w którym Genowefa Olszewska przeżyła chwile szczęścia i niezmierzonej radości, ale także chwile dramatycznych momentów. Urodziła się 18 stycznia 1912 r. w okolicach Wilna, tam też spędziła dzieciństwo, I wojnę światową i lata międzywojenne. Dojrzewała już w wolnej Polsce. Kolejnego wojennego koszmaru - wraz z tragicznym epizodem powstania, w którym brała czynny udział - doświadczyła w Warszawie. Mimo różnorodnego bagażu życia, Genowefa Olszewska zachowała pogodę ducha. Urzeka wszystkich swoim pięknem i serdecznością.

Życzenia dla jubilatki

Wyjątkowy wiek zobowiązuje do składania niezwykłych życzeń. Dostojną jubilatkę z okazji jej święta odwiedzili przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza oraz Irena Krasnopolska, sekretarz gminy, w imieniu swoim oraz rady miejskiej, złożyli pani Genowefie gratulacje i życzenia zdrowia. Były też prezenty - bukiet kwiatów i okolicznościowy upominek Przez całe spotkanie uśmiech nie schodził z jubilatki twarzy.

Autor: Grzegorz Żurawski

2016-01-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer