Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

Ferie zimowe to dla uczniów czas nie tylko odpoczynku, ale przede wszystkim beztroskiej zabawy. O to, by była ona bezpieczna zadba Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie.

Bezpiecznie ferie

Akcja „Bezpiecznie Ferie 2016” ruszyła w poniedziałek (1 lutego). Przez dwa tygodnie planowane są wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze odwiedzą półkolonie organizowane przez placówki kulturalno-oświatowe. Na cenzurowanym będą też miejsca, w których gromadzi się młodzież. Dodatkowe patrole pojawią się m.in. w Parku Zdrojowym i na placach zabaw. 

Kontrole sklepów

Straż skontroluje też sklepy z alkoholem i wyrobami tytoniowymi, przypominając sprzedawcom o zakazie sprzedaży używek osobom nieletnim. Funkcjonariusze pojawią się również na dzikich lodowiskach, w które zamieniają się akweny na os. Mirków w Habdzinie czy Cieciszewie. – Będziemy tłumaczyć, wyjaśniać i przestrzegać – mówi Stanisław Grudzień, komendant straży.

Można zgłaszać

Koordynatorem tegorocznej akcji „Bezpieczne ferie” jest Małgorzata Lewandowska. Wszelkie sytuacje niebezpieczne lub zagrażające bezpieczeństwu dzieci i młodzieży można zgłaszać pod nr tel.: 22 757 65 49 lub 602 29 18 64.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer