Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Niski podatek płatny jednorazowo

Od 1 stycznia wprowadzono kilka zmian w zasadach płatności podatków lokalnych. I tak na przykład, jeśli nasza kwota podatku nie przekracza 100 zł, od nowego roku musimy zapłacić go jednorazowo, a nie jak dotychczas - w czterech ratach.

Zmiany od 1 stycznia

Nowy rok przyniósł nam zmiany w zasadach płatności podatków lokalnych. Od 1 stycznia nie określa się już podatku, a tym samym nie wystawia decyzji w sytuacji, kiedy wysokość zobowiązania na dany rok nie przekracza najniższych kosztów doręczenia krajowej przesyłki poleconej za potwierdzeniem odbioru. Aktualnie jest to 6,10 zł. 

Płatny jednorazowo

To jeszcze nie wszystko. Od nowego roku podatki lokalne, w tym podatek od nieruchomości, rolny i leśny, których kwoty nie przekraczają 100 zł, będą płatne jednorazowo. W przypadku osób prywatnych płatności trzeb dokonać w terminie pierwszej raty, czyli do 15 marca.

Bezprowizyjnie w BS

Przypominamy, że opłaty z tytułu m.in. podatków lokalnych można wnosić bezprowizyjnie tylko w kasie Banku Spółdzielczego przy ul. Warszawskiej 24 w Konstancinie-Jeziornie. Punkt czynny jest: pn. od 10.15 do 18.00 oraz wt.-pt. od 8.15 do 16.00.


Autor: Patryk Siepsiak

2016-01-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer