Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ponad 44 tys. zł dla WOŚP

Za nami 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli. Dzięki ich ofiarności i wielkim sercom udało się pobić rekord zbiórki pieniędzy. Na konto WOŚP z Konstancina-Jeziorny wpłynęło ponad 44 tys. zł.

Dwa sztaby

W Konstancinie-Jeziornie działały dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przy Zespole Szkół nr 2 i Konstancińskim Domu Kultury. W akcję zaangażowało się łącznie ponad 90 wolontariuszy, a wśród nich dwie małe bohaterki - Marysia i Zosia, które żyją dzięki m.in. sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. W tym roku dziewczynki grały z Jurkiem Owsiakiem i razem z innymi w niedzielę (10 stycznia) kwestowały na ulicach miasta. Wszyscy mieli jeden cel - zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu do oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych. Udało się. Tegoroczny konstanciński finał był pod tym względem rekordowy. Zebrano łącznie 44 213,39 zł (35 711,36 zł - sztab KDK i 8 502,03 sztab ZS nr 2) 

Koncerty i występy

Kweście towarzyszyły liczne atrakcje. W piątek (8 stycznia) w "dwójce zorganizowano m.in. dyskotekę szkolną, a w niedzielę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrano turniej piłki nożnej. Akcję tradycyjnie podsumowano w Konstancińskim Domu Kultury, w którym koncert finałowy poprowadzili Tomasz Nowicki oraz Michał Tomala, aktor znany m.in. z serialu "Na Wspólnej". Na scenie Hugonówki wystąpili: Grupa ER-nesta z GOSiR, tancerze z Egurrola Dance Studio, zespoły - No Excuse i Modulacja, uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 oraz ze studia piosenki konstancińskiej szkoły muzycznej, a także Wojciech Stec, Karina Mrówka oraz Maria Niklińska. Publiczność do czerwoności rozgrzały pokazy samby w wykonaniu grupy Tropicana oraz teatr ognia - Circus Maximus.

Rekordowa aukcja

Nie zabrakło też emocji, a dostarczyła ich aukcja gadżetów przekazanych na rzecz WOŚP. Można było wrócić do domu m.in. z gminnym kalendarzem, kartą płatniczą Banku Pekao czy woodstockową płytą. Jednak prawdziwy i niekwestionowany rekord należał do wielkiego bochna chleba, upieczonego na tę okazję przez piekarnię Leszka Jaskulskiego. Został on zlicytowany za ponad 1,2 tys. zł, to ok. 800 zł więcej niż przed rokiem. Wieczór zakończył wystrzałowy pokaz sztucznych ogni.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-01-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer