Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Taniej za bilet tylko z Warszawą Plus

Uwaga! Masz Konstancińską Kartę Mieszkańca? Pamiętaj! Aby skorzystać ze zniżek na zakup biletów długookresowych komunikacji zbiorowej organizowanej przez stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego, musisz ją zakontraktować lub doładować w systemie "Warszawa Plus". 

Tylko taryfa "Warszawa Plus"

„Warszawa Plus” to taryfa biletowa przygotowana z myślą o mieszkańcach gmin aglomeracji warszawskiej korzystających codziennie z komunikacji zbiorowej, organizowanej przez  stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. W Konstancinie-Jeziorna obowiązuje ona od 1 stycznia 2015 r. Do skorzystania ze zniżek na zakup biletów długookresowych (30- i 90-dniowych) ze zniżką uprawnieni są posiadacze imiennej Konstancińskiej Karty Mieszkańca. Można ją zakontraktować lub doładować wyłącznie w warszawskich Autoryzowanych Punktach Obsługi Pasażerów ZTM (wykaz poniżej). Ważne! Przy zakupie biletu pamiętajmy, by wybrać taryfę "Warszawa Plus". 

Kara za pomyłkę

W 2015 r. zdarzyło się, że wiele kart zostało przez mieszkańców naszej gminy doładowanych w taryfach "Warszawiak" i "Młody Warszawiak". Wprawdzie w kilku wariantach bilety mają w nich takie same ceny, co w systemie "Warszawa Plus", to mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna nie są uprawnieni do ich zakupu. W przypadku źle zakontraktowanej KKM, podczas kontroli może zostać nałożona na nas kara.

Ceny biletów

Przypominamy. W taryfie "Warszawa Plus" bilet 30­-dniowy imienny, ważny w  strefie I i II kosztuje 196 zł (ulgowy 98 zł). Z kolei za 90-dniowy zapłacimy 482 zł (241 zł ulgowy). Mieszkańcy gmin mogą też kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy kosztuje 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy - 250 zł (ulgowy 125 zł). 

Autoryzowane Punkty Obsługi Pasażerów ZTM:

  • Punkt przy siedzibie ZTM przy ul. Żelaznej 61 w Warszawie
  • Punkt w terminalu Lotniska im. F. Chopina
  • Punkty na stacjach metra w Warszawie: Imielin, Służew, Centrum, Centrum 2, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Marymont, Młociny, Rondo ONZ, Świętokrzyska II, Stadion Narodowy, Dworzec Wileński
  • Punkt przy Dworcu Wschodnim przy ul. Lubelskiej w Warszawie

Autor: Patryk Siepsiak

2016-01-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer