Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wielkie serce szlachetnej drużyny

Zespół Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie włączył się w ogólnopolską akcję "Szlachetna paczka". Dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wyjątkowe świąteczne prezenty trafiły do rodziny potrzebującej pomocy.

Wzruszająca historia

"Szlachetna paczka" to ogólnopolska akcja charytatywna. W tym roku do tej wyjątkowej inicjatywy przyłączył się Zespół Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Jak podkreślają wolontariusze, nauczyciele i uczniowie, impuls do działania dała im historia młodego małżeństwa z Piaseczna, wychowującego 3-letniego synka. A ta chwyta za serce. Dwa lata temu dom, w którym mieszkali legł w gruzach. Rodzina musiała przeprowadzić się do jednopokojowego, drewnianego budynku, bez bieżącej wody. Małżeństwo utrzymuje się z jednej pensji. Po odliczeniu wszystkich wydatków, na życie zostaje niewiele ponad 300 zł. Jednak rodzina nie poddaje się losowi. Mężczyzna, jak się okazało - absolwent konstancińskiej "jedynki", w każdej wolnej chwil remontuje mieszkanie, a pracy jest naprawdę dużo. Pomimo tak trudnej sytuacji, w domu jest czysto i schludnie. Wszyscy wspierają się w trudnych chwilach. 

Spełnione marzenie

Rodzina najbardziej marzyła o lodówce. Nie mogła uwierzyć, kiedy 11 grudnia do ich drzwi zapukali mikołajowie Drużyny Szlachetnej Paczki. Wolontariusze przywieźli ze sobą nowy sprzęt. Ale nie tylko. Zaskoczone małżeństwo otrzymało też m.in. odzież, żywność, środki czystości oraz zabawki.  Dla najmłodszego członka rodziny uczniowie przygotowali wór po brzegi wypełniony słodyczami. To wszystko udało się zebrać w ciągu niespełna dwóch tygodni akcji, którą wsparli młodzież, pedagodzy i rodzice. – Byliśmy i wciąż jesteśmy przekonani że gest, miłe słowo, błysk w oku wystarczy, by ktoś poczuł się ważny – mówi Paulina Karczmarczyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. – Jedna chwila spędzona razem może sprawić, że ktoś uwierzy w siebie, a dzięki takim drobiazgom ludzie odzyskują siłę i nadzieję.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-01-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer