Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zostaw jeden procent w gminie

Przed nami czas rozliczeń z fiskusem. Wypełniając zeznanie roczne PIT nie zapomnijmy przekazać 1 proc. naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, szczególnie tym z gminy Konstancin-Jeziorna. Nas to nic nie kosztuje, dla innych znaczy wiele.

Dziecinnie proste

Składając roczne zeznanie podatkowe już od kilku lat mamy możliwość przekazania jednego procentu swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jest to dziecinnie proste. Wystarczy, że na końcu formularza PIT wpiszemy w odpowiednią rubrykę nazwę, numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) wybranej organizacji oraz wysokość kwoty przekazywanej na jej rzecz. Przelew zrobi za nas urząd skarbowy.

Pomóż naszym

Aktualny wykaz uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku znajdziemy na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (link otworzy się w nowym oknie). Wykaz zawiera nazwy, numery KRS oraz numery rachunków bankowych organizacji. Na długiej liście stowarzyszeń i fundacji znajdziemy także trzy z gminy Konstancin-Jeziorna. Są to: 

 • Fundacja św. Franciszka "Pomóż Zwierzętom - Naszym Małym Braciom"
  (KRS 0000017257)
  Fundacja prowadzi w Konstancinie-Jeziornie "Koci azyl". Jest to miejsce, w którym opiekę znajdują bezpańskie i skrzywdzone przez los koty.
 • Stowarzyszenie "Razem dla Niepełnosprawnych"
  (KRS 0000218872)

  Stowarzyszenie powstało w 2004 r., w 2005 r. zyskało status organizacji pożytku publicznego. Zajmuje się szeroko pojętą problematyką niepełnosprawności, poprzez m.in.: integrację środowisk, organizację opieki wolontariackiej i pomoc w pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego.
 • Fundacja Zabytki Polskiego Nieba
  (KRS 0000303701)

  Fundacja została ustanowiona przez Jana Borowskiego i jego syna Stanisława w celu muzealnej ochrony przed zniszczeniem i zapomnieniem zabytkowych samolotów, a przede wszystkim przywracaniem tych unikalnych maszyn do stanu lotnego. 
Mogą realizować cele

Pamiętajmy! Dla organizacji pożytku publicznego każda, nawet najmniejsza kwota jest ważna. Nas nic to nie kosztuje, a dla tych, którzy pomagają innym znaczy wiele. Dzięki tym pieniądzom, stowarzyszenia mogą realizować swoje cele.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer