Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Czytanie Quo Vadis w konstancińskiej bibliotece

3 września biblioteka w Konstancinie-Jeziornie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytania „Quo Vadis”. W związku z rokiem Sienkiewicza, w głosowaniu Polacy wybrali „Quo Vadis”, i w całym kraju, pod patronatem Kancelarii Prezydenta RP, odbyły się spotkania czytelnicze.

W Konstancinie miłośnicy Sienkiewicza, autora tak bardzo związanego z Konstancinem, zebrali się w bibliotece głównej na ul. Świetlicowej. To było miłe, kameralne spotkanie ludzi zafascynowanych nie tylko samą książką, ale także sztuką i historią. Czytanie "Quo Vadis" rozpoczął pan burmistrz Kazimierz Jańczuk, którego interpretacja w ocenie uczestniczących, była równie dobra, co zawodowych aktorów. To samo można powiedzieć o zaproszonych pisarzach i pani Żaklinie Sielskiej, bibliotekarce całym sercem oddanej literaturze polskiej. Gośćmi byli: aktorki Joanna Gajór i Ewa Konstanciak oraz pisarze Elżbieta Olszewska-Schylling i Dominik Rettinger. W ich interpretacji powieść zabrzmiała równie intrygująco.
Dla wszystkich, i słuchaczy i czytających, było to udane spotkanie z wielką literaturą.

Autor: Grzegorz Zurawski

2016-09-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer