Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mozart na zakończenie Letniego Sezonu Artystycznego

W ostatnią niedzielę uroczyście zakończył się Letni Sezon Artystyczny w Konstancinie-Jeziornie. Zwieńczył go koncert „Mozart w Konstancinie”, który odbył się w amfiteatrze. Wystąpiła Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza, światowej sławy skrzypek Voytek Proniewicz oraz soliści Warszawskiej Opery Kameralnej - Olga Pasiecznik oraz Artur Janda.

Koncert rozpoczęła Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, która powitała gości i zapowiedziała artystów. Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny, podziękował publiczności za udział w koncertach a Konstancińskiemu Domowi Kultury za ich organizację. - Zapraszam na kolejne koncerty w amfiteatrze już w maju, kiedy rozpoczniemy przyszłoroczny, letni sezon artystyczny – dodał burmistrz, życząc wszystkim dobrej zabawy i wręczając kwiaty Edycie Markiewicz-Brzozowskiej.


Mozart w Konstancinie

W amfiteatrze wystąpiła Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza, z którą zagrał światowej sławy skrzypek Voytek Proniewicz. Zaśpiewali natomiast wybitni soliści Warszawskiej Opery Kameralnej - Olga Pasiecznik (sopran) oraz Artur Janda (bas-baryton). Z okazji 260. rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta artyści zaprezentowali konstancińskiej publiczności najwspanialsze utwory kompozytora. Zabrzmiały, m.in. koncert skrzypcowy A-dur KV 219, symfonia A-dur nr 29 oraz utwory z oper „Czarodziejski flet” i „Wesele Figara”. Podczas koncertu amfiteatr był wypełniony do ostatniego miejsca. Po występie publiczność nagrodziła artystów owacją na stojąco. Natomiast muzycy odwdzięczyli się występem na bis.

Sinfonia Viva to jedna z najbardziej wszechstronnych muzycznie orkiestr w Polsce. W swoim repertuarze ma nie tylko muzykę klasyczną (od baroku do dzieł współczesnych), lecz także muzykę jazzową, filmową i popularną. Może pochwalić się również bogatą dyskografią, wieloma prestiżowymi nagrodami oraz koncertami na całym świecie i nie tylko. W lutym 2010 roku z okazji światowych obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką wybitnego polskiego kompozytora w wykonaniu właśnie Sinfonii Viva.


Koncertowe lato

W bogatym programie zakończonego letniego sezonu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W wakacje w amfiteatrze zabrzmiały niemal wszystkie gatunki muzyczne od klasycznej, ludowej, przez muzykę filmową, musicalową, gorące latynoskie rytmy po jazz, rock i pop. Koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy, jak i gości z sąsiednich miejscowości, a także turystów i kuracjuszy. Strzałem w dziesiątkę okazały się także wakacyjne potańcówki w altanie przy Hugonówce. Jak tylko sprzyjała pogoda, taneczny parkiet był wypełniony po brzegi. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyło się również kino plenerowe w amfiteatrze. KDK przygotował dziewięć seansów – różnorodną mieszankę filmów, trafiających w gust każdego kinomana.


Nadchodzące imprezy

To jednak nie koniec atrakcji, gdyż kolejne miesiące w Konstancińskim Domu Kultury zapowiadają się równie interesująco. Wkrótce w Hugonówce wystąpią, m.in. światowej sławy mezzosopranistka Izabela Kopeć oraz bandeonista Gilberto Pereyra (25 września), znany artysta Tomasz Stockinger (23 października) i wokalista Wojciech Ezzat (27 listopada). Na deskach sceny Hugonówki będzie można również obejrzeć premierowe spektakle teatralne, m.in. „2” Jima Cartwrighta w reżyserii Radosława Dunaszewskiego z Michałem Tomalą i Dominiką Gwit w rolach głównych (8 października), a także spektakl „Ja Ciebie też” (28 października) Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze oraz komedię w doborowej obsadzie „Przyszedł mężczyzna do kobiety” (5 listopada). W Konstancińskim Domu Kultury nie zabraknie też interesujących wystaw, spotkań i seansów filmowych, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Autor: Grzegorz Zurawski

2016-09-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer