Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Piknik „Bezpieczna droga do szkoły” i 25-lecie Straży Miejskiej

Piknik „Bezpieczna droga do szkoły” zapoczątkował cykl działań konstancińskiej Straży Miejskiej poświęcony bezpieczeństwu uczniów na drodze do i z placówek oświatowych. Dzieci i młodzież szkolna uczestniczyły w konkursach z zakresu ruchu drogowego, nauce udzielania pierwszej pomocy oraz innych praktycznych umiejętnościach przydatnych w niecodziennych sytuacjach. A wszystko to zbiegło się z uroczystościami dotyczącymi 25-lecia naszej Straży Miejskiej.

W dniu 3 września w Parku Zdrojowym przy Hugonówce, z inicjatywy Burmistrza Gminy oraz Komendanta Straży Miejskiej, zorganizowany został festyn-piknik pn. ,,Bezpieczny powrót do szkoły”, poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży szkolnej.

Atrakcje, pokazy i przydatne nauki

W zorganizowanym na terenie parku miasteczku ruchu drogowego, uczestniczący w pikniku dzieci i młodzież miała możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową, udziału w konkursach z zakresu wiedzy o ruchu drogowego oraz nauce udzielania pomocy przedmedycznej, realizowanej przez ratowników drogowych Polskiego Związku Motorowego z Automobilklubu Polski. Policjanci z KPP z Piaseczna prezentowali sprzęt służbowy, na co dzień wykorzystywany w patrolowaniu i interwencjach związanych z ruchem drogowym. Dużym powodzeniem cieszył się symulator dachowania samochodu osobowego podczas wypadku drogowego: w czasie festynu o potrzebie zapinania pasów przekonało się ponad 300 osób.. Od przewodnika policyjnego psa obronnego można było dowiedzieć się, jak należy postępować w obecności zwierząt, które mogą być niebezpieczne. Osoby wykazujące się odpowiednią sprawnością w jeździe na rowerze lub wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego otrzymywały w nagrodę homologowane kaski dla rowerzystów, komplety oświetlenia na rower. Każdy z uczestników festynu otrzymał nagrodę pocieszenia przydatną w poruszaniu się po drodze.

25-lecie konstancińskiej Straży Miejskiej

Festyn zbiegł się z przypadającą w tym roku 25 rocznicą powstania Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Historię i dzień dzisiejszy strażników pokazano na plenerowej wystawie. Można było się przekonać, jak bardzo zmieniły się nie tylko mundury naszych strażników. A już po pikniku, w gościnnej Hugonówce podczas uroczystości związanych z rocznicą 25-lecia powołania Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie, był okolicznościowy tort, dyplomy dla wszystkich strażników, oraz życzenia i gratulacje od burmistrza Kazimierza Jańczuka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Cieślawskiego. Naszym strażnikom serdecznie dziękujemy za 25 lat i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz bezpieczeństwa w naszej gminie.

Autor: Grzegorz Żurawski

2016-09-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer