Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Przystanki z nowymi nazwami

Rada Miejska podczas sesji 7 września, przyjęła uchwałę w sprawie zmian i nowych nazw dla trzech przystanków komunikacji miejskiej. Od 1 października wsiadać lub wysiadać będziemy na przystankach „Park Zdrojowy, „Stara Papiernia” oraz „Osiedle Mirków”.Dotychczasowe nazwy tych przystanków nie były jednoznaczne i często były mylące dla przyjezdnych i turystów. Problematyczne zwłaszcza były dwa następujące po sobie przystanki: ten przy ul. Mirkowskiej aktualnie oznaczony „Papiernia" oraz znajdujący się obok C.H. Stara Papiernia, noszący nazwę „Al. Wojska Polskiego". Uchwała o zmianach została przyjęta przez radnych podczas ostatniej sesji, a nowe nazwy pojawią się na przystankach 1 października.

Przystanki po zmianach

1 października na dotychczasowym przystanku „Papiernia" zawiśnie tabliczka z nazwą „Osiedle Mirków", przystanek „Al. Wojska Polskiego" zmieni nazwę na „Stara Papiernia", a przystanek „Sienkiewicza” zmieni nazwę na „Park Zdrojowy”. Wszystkie zmiany dotyczą najbardziej rozpoznawalnych miejsc w naszym mieście i powinny znacznie ułatwić turystom i kuracjuszom korzystającym z komunikacji miejskiej wycieczki po Konstancinie.


Autor:

2016-09-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer