Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rowerem po zdrowie podczas Zlotu Rowerowego Krainy Jeziorki

Czy wiesz jaka pozycja na rowerze jest najbardziej odpowiednia? Jakie ćwiczenia powinno się wykonać  przed wyruszeniem na wycieczkę? Te i inne porady uzyskasz od  fizjoterapeutów podczas VIII. Zlotu Rowerowego Krainy Jeziorki w niedzielę 25 września.

VIII. Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki odbędzie się pod hasłem „Rowerem po zdrowie”. Zlot zapoczątkuje spotkanie o godz. 12.00 w „Łowisku Pod dębową Beczką” w Kawęczynie, czyli w samym sercu Krainy Jeziorki. Na uczestników czekać będzie fizjoterapeuta, specjalizujący się w problemach osób uprawiających kolarstwo. Każdy będzie mógł wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach z nagrodami, spędzić miło czas na łonie natury z innymi pasjonatami rowerów oraz otrzymać mapę z oznakowaniem szlaków rowerowych Krainy Jeziorki.


Atrakcje nie tylko na dwóch kółkach

Dla miłośników zdrowych słodkości specjalnie na tę okazję przyjadą okoliczni bartnicy, żeby opowiedzieć o pszczołach, pokazać jak wygląda ul od środka i poczęstować wspaniałym, lokalnym miodem. Będzie możliwość zakupienia tegorocznego miodu w dniu zlotu. Podczas Zlotu będzie można zadbać nie tylko o nasze zdrowie, ale i o stan techniczny naszych rowerów. Dla wszystkich przewidziane jest wspólne ognisko z kiełbaskami oraz najlepsze w Polsce, grójeckie jabłka.

25 września, godz 12:00 w „Łowisku Pod Dębową Beczką” przy ulicy Zatylnej w Kawęczynie.
Uczestnictwo w Zlocie jest bezpłatne. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 22.09 na adres: zlotrowerowy2016@gmail.com.


Kraina Jeziorki

Kraina Jeziorki to ponad 400 km szlaków rowerowych leżących w dolinie rzeki Jeziorki. O krok od stolicy w kierunku południowym, na obszarze powiatu piaseczyńskiego, grójeckiego i gminy Mszczonów. Największymi atrakcjami Krainy Jeziorki są: Zamek w Czersku, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie z tężnią solankową, piaseczyńsko-grójecka kolej wąskotorowa, termy w Mszczonowie, zalew Osieczek, tor samochodowy w Słomczynie, drewniane kościoły w Chynowie, Rembertowie, Lutkówce i na Mariankach, liczne pałace, dwory i często towarzyszące im parki.  Liczne są tu rezerwaty czy leśne kompleksy wypoczynkowe.


Autor:

2016-09-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer