Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

SUW przy Wareckiej gotowa

Zakończyła się budowa stacji uzdatniania wody przy ul. Wareckiej 22 w Konstancinie-Jeziornie. Dzięki tej inwestycji m.in. zwiększy się jej wydajność. Obiekt powstał za ponad 6,7 mln zł.

onsorcjum firm

Gmina nie żałuje pieniędzy na inwestycje i poprawę infrastruktury m.in. wodociągowej. Pod koniec sierpnia zakończono i odebrano roboty związane z budową stacji uzdatniania wody przy ul. Wareckiej 22 w Konstancinie-Jeziornie. Inwestycję realizowało konsorcjum firm, w skład którego weszli: Przedsiębiorstwo Budownictwa i Instalacji ABT Sp. z o.o. oraz ABT Sp. z o.o. i Wspólnicy z Częstochowy.

Zakres prac

W ramach zadania wykonano m.in.: nowy ciąg technologiczny uzdatniania wody i obiegu wód popłucznych, a także rezerwowe źródło zasilania stacji. Powstał też nowy budynek technologiczny z dyspozytornią i zapleczem socjalnym oraz odnowiono i zmodernizowano istniejące obiekty stacji. Ponadto wykonano drugi zbiornik retencyjny, drogi dojazdowe, a całość została ogrodzona. Dzięki inwestycji zwiększono wydajność stacji z 140 m³/h do 210 m³/h. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 6 715 800 zł, a prace trwały ponad dwa lata.


Inwestycja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie pożyczki w kwocie 1 506 380,00 zł.Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2016-09-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer