Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pięcio- i sześciolatki do oddziałów przedszkolnych

Zachęcamy rodziców 5 i 6- latków do posyłania dzieci do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Dzieci, które chodziły do oddziałów przedszkolnych stają się bardziej samodzielne i lepiej radzą sobie w pierwszej klasie, niż dzieci które roczne przygotowanie przedszkolne odbyły w przedszkolach.

Oddziały przedszkolne to szansa dla dzieci na rozwój, poznanie nowych koleżanek i kolegów, oswojenie się z nowym środowiskiem, łagodne przejście i wdrożenie się do nauki w pierwszej klasie. W przedszkolu 6- latek czuje się pewnie i bezpiecznie, ale nie staje się samodzielny, nie rozwija się tak szybko jak w szkole. Przejście dziecka z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej, w której będzie spełniał obowiązek szkolny odbędzie się w sposób łagodny, bez stresu dla dziecka.
Oddziały przedszkolne w szkołach są dobrze przygotowane i wyposażone, gotowe do przyjęcia 5 i 6-latków. Szkolne stołówki oferują obiady, a po uzgodnieniu rodziców z dyrektorem szkoły istnieje możliwość przygotowywania śniadań i podwieczorków. Dzieci z oddziałów przedszkolnych po obowiązkowej realizacji podstawy programowej przebywają w świetlicach szkolnych, które są przeznaczone tylko dla nich.
Dyrektor szkoły zatrudnia różnych specjalistów i może zaproponować rodzicom szeroki katalog zajęć dodatkowych. W każdej gminnej szkole zatrudnionych jest wielu specjalistów takich jak: pedagog, psycholog, reedukator, logopeda. 
Im więcej 6-latków trafi do oddziałów przedszkolnych tym więcej 3-latków znajdzie miejsca w przedszkolach gminnych.

Autor:

2017-04-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer