Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Płatności bezgotówkowe w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Od piątku 24 listopada mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna będą mogli dokonywać opłat podatkowych oraz opłat za wydane akty w Urzędzie Stanu Cywilnego za pomocą kart płatniczych lub płatności mobilnych. Nie ma możliwości dokonywania wpłat bezgotówkowych za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Rada Miejska Konstancin-Jeziorna na październikowej sesji podjęła uchwałę w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków instrumentem płatniczym. Tym samym nasza gmina włączyła się do „Programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji publicznej”, uruchomionego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. Dzięki temu Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna został wyposażony w terminale płatnicze POS oraz/lub w usługę WebPOS Paybynet do płatności mobilnych. Płatności mobilne będą mogły być realizowane przez klientów za pomocą aplikacji BLIK oraz PeoPay.


Gdzie można dokonywać płatności bezgotówkowych?

Wpłaty bezgotówkowe mogą być realizowane:

  • w Urzędzie Stanu Cywilnego, ul. Warszawska 32 pok. nr 3: tu dokonamy wpłat z tytułu opłaty skarbowej dotyczącej m.in. odpisu aktów stanu cywilnego, sporządzenia aktu małżeństwa, udzielenia ślubu poza lokalem USC, wydania zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą.
  • w Referacie Podatków, Opłat i Egzekucji Administracyjnej, ul. Warszawska 31, Galeria Lima pok. nr 1: m.in. z tytułu podatków lokalnych (od nieruchomości, rolny, leśny i od środków transportowych) oraz z tytułu opłaty skarbowej dotyczącej: wydania zaświadczenia m.in. o niezaleganiu, udzielenia pełnomocnictwa, odpisu decyzji.

Klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala POS oraz WebPOS Paybynet nie będą ponosić opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach Programu.

Nie ma możliwości dokonywania w Urzędzie Miasta i Gminy wpłat bezgotówkowych z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Wygoda dla mieszkańców i usprawnienie obsługi

Wprowadzenie transakcji bezgotówkowych w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ma na celu usprawnienie obsługi mieszkańców naszej gminy poprzez przyjmowanie wpłat za pomocą kart płatniczych. Zwiększenie obrotu bezgotówkowego jest wygodniejsze dla mieszkańców, usprawnia pracę urzędu oraz obsługę mieszkańców.

Pełne informacje o programie Upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji publicznej dostępne są na stronie www.mr.gov.pl/bezgotówka oraz www.kir.pl/program.


Autor:

2017-11-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer