Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna o referendum

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk, składa serdeczne podziękowania za udział w referendum, które pokazało iż zdecydowana większość naszych mieszkańców jest za utrzymaniem niezależności i samorządności gminy i jej uzdrowiskowego charakteru.

28 maja 2017 r. w naszej gminie odbyło się referendum, w którym mieszkańcy mogli udzielić odpowiedzi na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna?”.

W referendum wzięło udział 5 670 osób, z czego oddano 5 619 ważnych głosów.

172 osoby (3%) zagłosowały za przyłączeniem Gminy do metropolii warszawskiej, a 5447 osób (97%) było przeciwnych przyłączeniu naszej gminy do „wielkiej Warszawy”.

Liczby te świadczą o tym, że zdecydowana większość naszych mieszkańców jest za utrzymaniem niezależności i samorządności gminy i jej uzdrowiskowego charakteru.

Frekwencja wyniosła 29,329 %.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom za udział w referendum będącym wyrazem społeczeństwa obywatelskiego, dla którego „mała ojczyzna” jest najważniejsza.

Dziękuję również wolontariuszom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do popularyzacji idei referendum i sprawnego jego przeprowadzenia.Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna

Kazimierz Jańczuk

Autor:

2017-05-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer