Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ministerstwo prowadzi nabór wniosków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór do programu "Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju". Na złożenie wniosku jest czas do 31 stycznia.

Celem programu jest zaangażowanie w opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami jak największej liczby różnych podmiotów. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie wiedzy o historii naszego kraju, zwłaszcza o jej najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych aspektach, a tym samym wzmocnienie świadomości obywatelskiej i postaw patriotycznych.


Dla kogo?

O dofinansowanie w ramach programu mogą się ubiegać:

  1. samorządowe instytucje kultury niebędące muzeami w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. 2012, poz. 987);
  2. organizacje pozarządowe;
  3. jednostki samorządu terytorialnego;
  4. uczelnie publiczne i uczelnie niepubliczne;
  5. kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne.


Składanie wniosków

Naboru wniosków prowadzony jest za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta (EBOI) i trwa do 31 stycznia 2017 roku. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację różnego rodzaju projektów planuje przeznaczyć ponad 2 mln zł.

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej MKiDN (uwaga, link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-01-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer